Пам᾽ятаємо та шануємо героїв Крут
Бій під Крутами – героїчна й водночас трагічна подія. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей – найкращих представників українського студентства.
З метою вшанування героїв Крут в Клинівському ЗЗСО було проведено низку заходів: інформаційна бесіда за темою «Від героїв Крут – до кіборгів Донецького аеропорту», виховні заходи «Пам᾽ятаємо 33», «Крути – бій за майбутнє», урок-реквієм «На Аскольдовій могилі – український цвіт», літературно-музична композиція «Коли стають до зброї діти, народ цей не перемогти!». Учні початкових класів, подорожуючи картою, засвоїли, що «Крути - символ героїзму українського юнацтва». Учні переглядали відео та презентацій: «Бій під Крутами», «Крути. Пишемо історію», «Вшануймо пам'ять героїв Крут», фільм «Крути», в бібліотеці була підготовлена тематична виставка «Крути. Мужність і біль України», учні переглянули відеоролик та прийняли участь у вікторині, створених учнями Краматорського ЗЗСО № 22 ім. М.М. Крупченка у межах проєкту «Інфомедійний імунітет молоді України».
Не можна викреслити з людської пам’яті той великий та безсмертний подвиг юних студентів, що захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя.
27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
У цей день, День скорботи і пам’яті, учні та вчителі Клинівського ЗЗСО приєдналися до загальної печалі, висловили співчуття болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але необхідно пам’ятати!
Вшановуючи пам’ять жертв Голокосту, в школі були проведені година пам᾽яті «Скорботна свічка памяті святої…», інформаційні бесіди за темою «Голокост: забуттю не підлягає», виховні заходи «Збережи, Боже, мати-Україну», «Свіча Голокосту» з виготовленням свічок скорботи, виховна година «Мистецтво художників концтаборів», учні переглянули мультимедійні презентації: «Голокост: забуттю не підлягає», «Голокост в Україні», відеофільм «Співіснування пам'яті та сьогодення: Стіна плачу в Бахмуті», художні фільми «Список Шиндлера», «Бабин Яр», в шкільній бібліотеці була організована тематична виставка «Голокост – злочин проти людства», діти малювали плакат, малюнки на тему «Свіча Голокосту не згасне». Під час обговорення учні висловлювали глибоке співчуття тим, хто був замучений і замордований в концтаборах і тим, хто дивом врятувався від масового знищення нацистами. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертвам Голокосту.
Нехай живе надія, що подібне більше ніколи не повториться! Будемо пам’ятати…
22 січня – День Соборності України
До дня Соборності України з учнями дистанційно були проведені онлайн-години «Єднаймося, українці!», «Україно, мій духмяний дивоцвіт, через терни йшла до волі стільки літ…», виховний захід «Від тереконів до Карпат Україна – єдина». Учні прийняли участь у онлайн-вікторинах «Соборність – символ боротьби за волю та незалежність», вікторині-перегонах «Разом сильніші». Переглянули і обговорили документальний фільм «Акт злуки: відтворення історичної правди», презентацію «Соборна Мати Україна – одна на всіх, як оберіг», відеоролик від товариства підтримки України «Україна - Єдина! Вітаємо тебе, Україно!». Прийняли участь у міській історичній онлайн-грі «Я – частина великої держави». Висловили свої почуття в малюнках «Я люблю Україну». Створили поетичний ланцюг «Слава тобі, Україно моя».
Всі заходи були спрямовані на вивчення та розуміння значення цієї події, нагадали, що у нас єдина держава і ми – єдиний народ!
Пишаймося, що ми Українці!
Трагедія Бабиного Яру – найтяжчий злочин проти людства
За два дні, 29 і 30 вересня 1941 року, на околиці Києва розстріляли 33 771 людину. Серед них були євреї, сінті та рома, радянські військовополонені, підпільники. Але євреїв було найбільше: понад 30 тисяч людей. Розстріли в урочищі Бабин Яр стали однією з найбільших масових акцій знищення під час Другої світової війни.
З метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту – масове вбивство євреїв Києва; вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, об’єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторення злочинів проти людяності у школі були проведені заходи: виставка в шкільній бібліотеці «Біль нашої пам’яті», перегляд презентації «Голокост. Трагедія Бабиного Яру», класні години «Бабин Яр – життя і смерть».
У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і співчуваємо болю та втраті, ім’я якої Голокост. Будемо пам’ятати, щоб подібного більше ніколи не повторилося!
22 вересня - Всесвітній день без автомобіля
Наймолодші здобувачі освіти в цей день говорили про шкідливість вихлопних газів для атмосфери та альтернативні транспортні засоби. Запустили флешмоб "Мій двоколісний друг" згадали про користь пішохідної прогулянки та повторили правила дорожнього руху для пішоходів і велосипедистів.
22 вересня – День миру
До Міжнародного дня миру для учнів початкової школи було проведено виховний захід «Ми голосуємо за мир!» Здобувачі освіти мали змогу взяти участь у виборах. Одноголосно всі проголосували за мир в нашій державі.